Kancelaria kredyty we frankach Lublin

Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni Kancelaria frankowa w Lublinie oferuje kompleksową pomoc wszystkim kredytobiorcom zmagającym się ze skutkami zaciągnięcia kredytu we franku szwajcarskim. Zarówno nagły i mocno niespodziewany wzrost notowań waluty jak i trudna sytuacja na rynku światowym sprawiły, że osoby, które zaciągnęły zobowiązanie kredytowe w tej walucie obecnie muszą zmagać się z ratami o kilka razy większymi niż początkowo.  

Dodatkowo bardzo szybko okazało się, że banki oferujące tego typu kredyty zdecydowały się na pewnego rodzaju manipulację i zawarcie w treści umów sporej ilości klauzul niedozwolonych, które napędzają zysk tym instytucją i równocześnie godzą w dobry interes konsumentów.

Z tego powodu coraz większa liczba frankowiczów decyduje się na wystąpienie na drogę sądową przeciw nieuczciwym bankom.

Obsługa spraw o kredyty we frankach w Lublinie

Kredyty frankowe swoją największą popularnością cieszyły się w latach 2006-2008, kiedy to bardzo korzystny kurs franka oraz spora ilość tanich nieruchomości na rynku sprawiły, że ludzie chętnie sięgnęli po tego typu możliwość.

Dodatkowo, by otrzymać kredyt we franku wystarczyło mieć zdecydowanie niższą zdolność niż w przypadku zobowiązania w złotówkach. Niestety wkrótce okazało się, że posiadanie tego typu kredytu wiąże się z ogromnym ryzykiem, a stosowane przez banki klauzule abuzywne skierowane były na jak najwyższy zysk banku.

Wspomniane klauzule niedozwolone stały się dla kredytobiorców frankowych szansą na uwolnienie się od ciążącego zobowiązania. Decyzja o podjęciu współpracy z doświadczoną kancelarią frankową w Lublinie może znacząco ułatwić ten proces i sprawdzić, że frankowicz bez większego stresu osiągnie swój cel w postaci unieważnienia lub odfrankowienia umowy kredytowej.

Doświadczeni pracownicy kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni w profesjonalny sposób przeprowadzą Cię przez cały proces sądowy zapewniając wsparcie w następujących czynnościach:

  • dogłębna analiza treści umowy kredytowej,
  • wybór ścieżki postępowania,
  • przygotowanie linii obrony w przypadku pozwu od banku,
  • sporządzenie pozwu sądowego i innych niezbędnych pism procesowych,
  • reprezentowanie kredytobiorcy podczas rozpraw na sali sądowej,
  • egzekwowanie postanowień sądu.

Pomoc prawna dla posiadaczy kredytów we frankach w Lublinie

Niezależnie od tego, w jakim banku kredytobiorca posiada swoje zobowiązanie frankowe ma możliwość odfrankowienia lub całkowitego unieważnienia umowy.

Dzieje się tak, ponieważ praktycznie każda z tych instytucji zdecydowała się na wykorzystanie w treści dokumentów klauzul abuzywnych, które są niedozwolone, zarówno przez polskie jak i europejskie prawo.

Miały one za zadanie ustalanie stawek kursu walut w sposób, który będzie przynosił zysk bankowi, a całe ryzyko przerzucał na frankowicza. Pomoc kancelarii frankowych w przypadku tego typu spraw opiera się, zatem głównie na analizie dostępnej dokumentacji kredytowej i wykazanie, że umowa pomiędzy bankiem a kredytobiorcą oparta została na klauzulach abuzywnych i ukształtowana w sposób sprzeczny z prawem bankowym oraz zasadami współżycia społecznego.

Decydując się na wejście na drogę sądowa przeciw bankom nie warto robić pochopnie. Z reguły rozprawy dotyczące kredytów frankowych są dosyć skomplikowane dlatego w tych sprawach szczególnie liczy się doświadczenie pełnomocnika.

Ważna jest tu również znajomość prawa oraz najnowszego orzecznictwa sądowego, które ułatwiają przygotowanie linii postępowania i wszelkich pism procesowych.  Profesjonalna i doświadczona kancelaria frankowa w Lublinie Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni będzie w stanie wykorzystać przy tym wszystkie możliwe okoliczności, by zapewnić Klientowi możliwość uwolnienia się od obciążającego zobowiązania.

Co można zyskać rozpoczynając sprawę w sądzie przeciwko bankowi?

Kancelaria prowadząca sprawy o kredyty we frankach w Lublinie Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni wspiera swoich Klientów we wszystkich niezbędnych krokach mających na celu doprowadzenie do unieważnienia kredytu oraz odzyskania nienależnie pobranych pieniędzy przez bank.

Każda ze spraw jest rozpatrywana indywidualnie, by wybrać najlepszą drogę postępowania i zyskać jak najbardziej korzystny wynik.

Całkowite unieważnienie umowy kredytowej to proces wymagające wykazania, że umowa kredytowa została skonstruowana w sposób naruszający interesy konsumenta.

Jest to zadanie dosyć skomplikowane, które najlepiej powierzyć specjalistom. Dzięki profesjonalnemu wsparciu kredytobiorca ma szansę uzyskać unieważnienie umowy, które wiąże się z wypłatą przez bank wszystkich spłaconych przez lata rat kredytu wraz z odsetkami.

Zobacz inne nasze wygrane z bankami

Pokaż więcej

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej kancelarii dla Frankowiczów w Lublinie

Decydując się na złożenie pozwu sądowego należy pamiętać, że postępowanie sądowe nie jest z góry skazane na wygraną. Nie mniej jednak statystki w tym temacie mówią, że przeważająca ilość tego typu spraw kończy się wygraną frankowiczów. Dodatkowe wsparcie w postaci pomocy doświadczonej kancelarii frankowej może okazać się jednak nieocenione i przyspieszyć rozwiązanie całego problemu.

Prawnicy zatrudnieni w kancelarii frankowej Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni są specjalistami, którzy mają za sobą niejedną tego typu rozprawę, dzięki czemu w trakcie swojej kariery zawodowej zdołali unieważnić już setki umów frankowych. W chwili obecnej nasza kancelaria ma na swoim koncie ok 400 wyroków sądów w sprawach frankowych unieważniających kredyty we frankach.