Adwokat Jacek Sosnowski

  • specjalizuje się w prawie cywilnym, w tym także w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w tym spraw dotyczących rozwodów
  • Jako jeden z pierwszych adwokatów w Polsce rozpoczął procesy z bankami w sprawach kredytów we franakch
  • z powodzeniem prowadzi sprawy z dziedziny prawa karnego zarówno jako obrońca, jak i pełnomocnik pokrzywdzonych
  • prowadzi również stałą obsługę podmiotów gospodarczych i jednostek organizacyjnych
  • zajmuje się reprezentowaniem Klientów przed sądami i urzędami, udzielaniem porad prawnych, a także uczestniczy w negocjacjach umów i ugód oraz sporządza opinie prawne

Adwokat rodzinny – Warszawa

Adwokat Jacek Sosnowski, którego kancelaria znajduje się na terenie miasta Warszawa, prowadzi obsługę prawną spraw związanych z prawem rodzinnym. Jest to obszar prawa, obejmujący zagadnienia dotyczące przede wszystkim: spraw spadkowych, darowizn, spraw rozwodowych, ubezwłasnowolnienia, ustanawiania alimentów, spraw dotyczących dzieci i opieki nad nimi, praw osób starszych, a także w pewnym zakresie kwestii związanych z pomocą społeczną. Szczegółowych spraw, których dotyczy prawo rodzinne może zatem być naprawdę wiele. Wśród nich zdarzają się często sprawy związane z ustaleniem ojcostwa, odebraniem lub ograniczeniem praw rodzicielskich, określenia prawa do spotkań z dziećmi w przypadku rozwodu i wiele innych.

Dużym obszarem zagadnień będących w gestii adwokata rodzinnego są sprawy rozwodowe. Ich trudność polega na złożoności oraz wielu konsekwencjach prawnych, które rozwód pociąga za sobą. Po pierwsze rozwody to sytuacja dotykająca ludzkich emocji, w szczególności, gdy skutki rozwodu dotyczyć będą małych dzieci. Ponadto z niemal każdym rozwodem wiąże się trudny problem podziału majątku. Kolejnym aspektem spraw rozwodowych są roszczenia alimentacyjne. Dlatego też każdy rozwód wymaga od adwokata rodzinnego nie tylko znajomości prawa, lecz także ludzkich charakterów.

Jako kompetentny adwokat zapraszam osoby zainteresowane obsługą w zakresie prawa rodzinnego do mojej kancelarii w Warszawie.