Wśród spraw, których podejmuje się nasza kancelaria w Katowicach, znajdują się rozwody. Decyzja o tym, aby zakończyć małżeństwo, jest jedną z najtrudniejszych w życiu zapewne każdego człowieka. Rozwód niesie za sobą wiele konsekwencji prawnych. Sprawy rozwodowe w mieście Katowice, które prowadzimy na co dzień, są mniej i bardziej skomplikowane. Za każdym razem jednak klient może liczyć na indywidualne podejście do problemu, z którym przychodzi. Oferujemy kompleksową pomoc prawną w zakresie rozwodów – od porady prawnej i konsultacji aż po reprezentowanie klienta przed sądem.

Podstawową przesłanką do ogłoszenia rozwodu jest zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Oznacza to w praktyce zerwanie więzi fizycznych, psychicznych i majątkowych (materialnych, w tym również gospodarczych). Sąd orzeka rozwód tylko w przypadku trwałego oraz zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego obu stron. Może wydać wyrok:

  • bez orzekania o winie małżonków,
  • orzekając winę obu małżonków,
  • orzekając winę tylko jednego z małżonków.

Ustalenie winy wpływa na możliwość żądania alimentów od byłego małżonka, jeśli rozwód wiąże się z pogorszeniem sytuacji materialnej małżonka niewinnego.

Przeczytaj porady na naszym blogu
( sprawy rozwodowe, podział majątku, alimenty, kontakty z dzieckiem )
>> BLOG SPRAWY ROZWODOWE <<

Dobry adwokat rozwodowy

Dobry adwokat rozwodowy to nasza propozycja przede wszystkim dla klientów z miasta Katowic i okolic, którzy są zdecydowani, aby rozejść z małżonkiem. Dyskretnie i fachowo zajmie się każdą ze spraw rozwodowych. Biorąc pod uwagę fakt, że rozwód dla ludzi rozchodzących się jest czasem pełnym napięcia, stresu i różnych negatywnych emocji, dobry adwokat rozwodowy chłodnym okiem oceni sytuację prawną klienta oraz pomoże napisać pozew rozwodowy. Właściwie sformułowany, zawierający sensowne argumenty, może przyczynić się do tego, że sąd orzeknie rozwód już nawet na pierwszej rozprawie. Adwokat specjalizujący się w rozwodach będzie zawsze walczył o interes klienta. W tym celu zadba o zgromadzenie odpowiedniego materiału dowodowego oraz dobór świadków.

Ze sprawami rozwodowymi wiążą się również takie zagadnienia jak m.in.:

  • separacja,
  • alimenty,
  • podział majtku,
  • wspólnota majątkowa,
  • opieka nad dziećmi,
  • ustalenie kontaktów z dziećmi

W tym przypadku również warto mieć wsparcie prawne w sobie dobrego adwokata rozwodowego – to bowiem kwestie, które wzbudzają emocje nie mniejsze niż sam rozwód. Przyda się też precyzyjna znajomość przepisów prawa i doświadczenie, jakie adwokat zdobył prowadząc sprawy rozwodowe.

Nasza kancelaria adwokacka, działająca na terenie miasta Katowice, to miejsce, gdzie pomagamy klientom w uzyskaniu rozwodów z różnych przyczyn. Każdy z nich może liczyć na rzeczowe wsparcie ze strony dobrego adwokata, którego specjalnością są rozwody.